cim logistics logo

CIM blikt terug op een succesvol 2023

CIM blikt terug op een succesvol 2023

Een succesvol jaar voor CIM

Wij kijken met trots terug op een zeer succesvol 2023 met meerdere afgeronde projecten en talrijke marktinnovaties.

Als onafhankelijke softwareleverancier en toonaangevende fabrikant van software voor magazijnbeheer blijven wij een gestaag groeitraject volgen in de wereldwijde intralogistieke markt.

CIM - toonaangevend in technologie en innovatie

Wij spelen ook een leidende rol als het gaat om automatisering en procesoptimalisatie. "Met PROLAG Automation, onze intralogistieke oplossing voor volledig geautomatiseerde magazijnen, kunnen klanten hun magazijnen uitbreiden met een willekeurig aantal geautomatiseerde gebieden," zegt CIM-directielid Hannelore Mayr. Daarom onderhouden wij nauwe contacten met gerenommeerde leveranciers van magazijntechnologie, zoals AutoStore en NIMMSTA - fabrikanten uit München van 's werelds eerste industriële smart watch.
Om onze klanten een nog breder scala aan optimalisaties te kunnen bieden, hebben wij voor het eerst kunstmatige intelligentie (AI) geïntroduceerd als onderdeel van een tweejarige samenwerking met de Technische Universiteit van München (TUM). Ons team in Fürstenfeldbruck is ervan overtuigd dat AI een integraal onderdeel zal zijn van het softwarelandschap van de toekomst. De AI-locatiesuggestiemodule in PROLAG World laat zien hoe ook middelgrote softwarebedrijven zoals CIM de hele branche vormgeven met hun innovaties.

 

Consistente groei in een veilige omgeving

Onze successen in 2023 zijn een voortzetting van de gestage groeitrend van de afgelopen jaren. De logistieke sector wordt beschouwd als een innovatievriendelijke en crisisbestendige markt. Er is nauwelijks een andere sector die meer is blootgesteld aan de transformatieprocessen van de afgelopen decennia dan de logistieke sector. "WMS-fabrikanten zoals wij staan natuurlijk in het hart van de digitalisering", zegt Hannelore Mayr. "Onze software moet kunnen omgaan met elke nieuwe technologie die het magazijn efficiënter kan maken of het tekort aan geschoold personeel kan oplossen", voegt ze eraan toe. Tot de functionaliteiten van onze software behoren de compatibiliteit met databrillen, smartwatches en verschillende mobiele apparaten, browseronafhankelijkheid, cloudmogelijkheden en nog veel meer. Het snelle tempo van de technologische veranderingen is een van onze motiverende factoren. "Elke nieuwe klant brengt nieuwe eisen en nieuwe technologieën met zich mee waar we een oplossing voor moeten vinden", legt Hannelore uit.

 

Een familiebedrijf met afwisselende functies en een platte organisatiestructuur

Dankzij het intensieve contact met nieuwe technologieën en diverse industriële sectoren is het werk bij CIM ongelooflijk gevarieerd. Wij hebben een platte organisatiestructuur en geven onze werknemers veel ruimte voor creativiteit. Voor HR-manager Friederike Kammann is dit een duidelijk voordeel ten opzichte van andere softwarebedrijven. "We hebben wel gedefinieerde rollen, maar iedereen heeft de kans om de vaardigheden te ontwikkelen die zij nodig hebben voor hun specifieke functie of om nieuwe verantwoordelijkheidsgebieden op zich te nemen," zegt ze, verwijzend naar het brede scala aan verschillende taken. CIM werkt al een aantal jaar met agile softwareontwikkelingsmethoden, wat ook veel afwisseling biedt voor het projectmanagementteam. Bovendien is er bij CIM een sterke focus op gezinsvriendelijk werken en is thuiswerken een integraal onderdeel van het dagelijks leven. Om een gedecentraliseerde manier van werken mogelijk te maken, beschikken wij over kantoren in München, Münster, Berlijn en Dresden.

 

Met vertrouwen vooruitkijken

De successen en prestaties van het hele team in de afgelopen jaren zijn een goede reden voor ons bedrijf om de toekomst met optimisme tegemoet te zien. Ondertussen willen we ook graag nog een aantal nieuwe medewerkers aan ons team toevoegen. "We zijn voortdurend op zoek naar enthousiaste mensen die graag nieuwe dingen willen uitproberen", zegt Friederike Kammann. "Open sollicitaties zijn altijd welkom, ook van bijvoorbeeld zij-instromers." Actuele vacatures staan vermeld op de carrièrepagina.

Actueel nieuws en persberichten

De inzet van KI tegen cyberaanvallen

Nieuw onderzoeksproject aan de Technology Campus in Vilshofen - Op dit moment nemen wij deel aan een gezamenlijk onderzoeksproject, dat is gericht op het voorkomen van cyberaanvallen. Hiermee breiden we onze expertise op het gebied van kunstmatige intelligentie (KI) verder…

Meer informatie

CIM blikt terug op een succesvol 2023

Een succesvol jaar voor CIM Wij kijken met trots terug op een zeer succesvol 2023 met meerdere afgeronde projecten en talrijke marktinnovaties. Als onafhankelijke softwareleverancier en toonaangevende fabrikant van software voor magazijnbeheer blijven wij een gestaag groeitraject volgen in de…

Meer informatie